Nasıl Muayene Olurum ?
20 Eylül 2018

Hastanemizde muayene olmak için MHRS 182 veya https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresinden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

SGK Üyesi Hastalar;

1. Tüm SGK’lı (Bağ-Kur, SSK, Emekli Sandığı devreden) hastalar için T.C. kimlik numarası yazılı (15 yaş üzeri için fotoğraflı) kimlik belgesi, adres ve telefon bilgileri beyanı gerekmektedir. 
2. Muhtaç er yakını ve Gaziler T.C. kimlik numarası ile başvurur.SGK'dan aktivasyon yaptırmaları gerekmektedir.
3. Yurt dışı SGK sağlık sigortasına mensup olanlar T.C. kimlik numarası, SGK sağlık yardım belgesi (Türkiye’de kalacağı sürede kendisine ulaşabilecek telefon ve adres bilgilerinin beyanı zorunludur.) getirilmesi gerekmektedir. 
4. TSK personeli (askeri ve sivil memur) ve bakmakla yükümlü olduğu yakınları, T.C. kimlik belgesi, erbaş ve erlerin sevk belgesi ile başvurmaları gerekmektedir
5.Öğrenciler için, T.C. nüfus cüzdanı, adres ve telefon bilgileri beyanı gerekmektedir.

Yesil kart Üyesi Hastalar;

T.C. Kimlik belgesi mutlaka getirilmelidir. (Telefon ve adres bilgilerinin doğru beyanı zorunludur.)

Ücretli hastalar;

1. Kimlik belgesi, vezne alındısı makbuzu, adres ve telefon bilgileri beyanı gerekmektedir. (Telefon ve adres bilgilerinin doğru beyanı zorunludur.)

Banka Çalışanları;

1. Ziraat ve Vakıf bankası çalışanları kendisi için iş yeri sevki, eş ve çocuk için karne ve kimlik fotokopisi gerekmektedir.(Telefon ve adres bilgilerinin doğru beyanı zorunludur.)

2. Özel banka çalışanları için iş yeri kimlik fotokopisi, eş ve çocuk için karne ve kimlik fotokopisi gerekmektedir.(Telefon ve adres bilgilerinin doğru beyanı zorunludur.)

Oda ve Borsa Çalışanları;

Kendisi için iş yeri sevki ve kimlik fotokopisi, eş ve çocuk için karne ve kimlik fotokopisi gerekmektedir.(Telefon ve adres bilgilerinin doğru beyanı zorunludur.)

Özel Sigorta Şirketi Çalışanları;

Ücretli Hasta Olarak muayene olur ve faturasını alıp iş yerinden ücretini alır.(Telefon ve adres bilgilerinin doğru beyanı zorunludur.)

Depremzede ve Afetzedeler;

Valilikten temin edilmiş kriz masası depremzede olduğuna dair belgenin ve kimliğinin fotokopisi gerekmektedir.

Suriye uyruklu mülteciler;

Oturma izin belgesi, emniyette kayıtlı olduklarını gösterir bir belge yeterli olmaktadır.

Diğer Vatansız sığınmacılar;

Oturma izin belgesinde belirtilen 99 ile başlayan numaradır. Bu yoksa sanal TC kimlik numarası ile kayıt altına alınır.