Ziyaret ve Refakat Kuralları Politikası

Erişkin ve Çocuk Yoğun Bakım Ziyaret ve Bilgilendirme Kuralları

·         Yoğun Bakıma yatışı yapılan her hastanın hemşiresi tarafından yakınının telefon ve ad soyad bilgisi alınır. Herhangi bir durumda bu telefon numaralarından yakınlarına ulaşılır.

 

·         Yatışı yapılan hastanın genel durumu ve takibi konusunda ilk bilgi, hastanın ilk müdahalesi ve tedavisi düzenlendikten sonra hekimi tarafından verilir.

 

·         Yoğun bakımlarda refakatçi uygulaması bulunmamaktadır.

 

·         Yoğun Bakım Bilgilendirme ve Ziyaret saati 13:00 – 14:00 arasıdır. Ünitedeki yoğunluk ve uygunluk durumuna göre bu saat değişiklik gösterebilir.

 

·         Hemşire ve hizmetli personel tarafından ayrıntılı bilgi verilmesi istenmeyen sonuçlara yol açabileceğinden yasaklanmıştır.

 

·         Telefonla bilgilendirme ve görüşme yapılması uygun değildir. Hasta hakkında bilgilendirme yüz yüze ve hekim tarafından yapılmaktadır.

 

·         Ziyaret ve bilgilendirmelerde hasta yakınının 1. Derece akrabası olmasına dikkat edilir.

 

·         Ziyaretlerde her hastanın 1 yakını günde 1 kez içeri alınmaktadır.

 

·         Ziyaretler; Yoğun Bakım hastalarının takip ve tedavisini aksatmamak ve hasta güvenliğini sağlamak amacıyla görevli personel yönlendirmesi ile belirli bir düzen içinde yapılmaktadır.

 

·         Yoğun Bakıma girişte El Hijyenine mutlaka dikkat edilmeli ve personelin yönlendirmesi doğrultusunda hasta yakını maske ve önlük giymelidir.

 

·         Öksürük, ateş, boğaz ağrısı gibi şikayetleri olanlar ve bağışıklık sistemini etkileyen kronik hastalığı olanlar için hasta ve ziyaretçi sağlığını korumak amacıyla ziyaret kabul edilmemektedir.

 

·         Çocukların Yoğun Bakım servisine ziyaretçi olarak alınması yasaktır.

 

·         Yoğun Bakım bilgilendirme ve ziyaret esnasında servise görüntü, ses kayıt cihazı, telefon veya tablet ile girilmesi kesinlikle yasaktır.

 

·         Hastane personeli dahil hasta yakınlarımızın bu kurallara uyması ve kuralların esnetilmesi amacıyla sağlık personelimize baskı yapılmaması rica olunur.

 

12 Haziran 2024