Hastanemizde Meme Kanseri Farkındalık Ayı İçin Etkinlik Yapıldı
16 Mart 2020

Hastanemiz Onkoloji Uzmanı Dr. Taylan Bükülmez, 20 yaş sonrası yapılan meme muayenelerinin çok önemli olduğunu ve erken teşhis sayesinde hastaların tedaviden daha büyük fayda gördüğünü belirtti.

1-31 Ekim tarihleri arasında kutlanan Meme Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle Hastanemizde basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamanın ardından hastane personelleri tarafından kadınlara gül dağıtıldı.

Doktor ve sağlık çalışanlarının katıldığı basın açıklamasında konuşan Başhekimimiz Doç. Dr. Mehmet Parlak, Kanserde erken teşhis çok önemli ve tedavide çok büyük bir paya sahip. Kanser ne kadar erken teşhis edilirse o kadar kolay da tedavisi yapılıyor. Biz burada vatandaşlarımızı meme kanseri hakkında bilinçlendiriyoruz ve buna yönelik aile eğitimleri de veriyoruz dedi.

Onkoloji Uzmanı Dr. Taylan Bükülmez ise, meme kanserinde erken tanının çok önemli olduğunu belirterek, Erken tanı hayat kurtarıyor. Bu yüzden de hastalarımızın KETEM'e ve aile hekimlerine görünmelerinde çok büyük fayda var. 20 yaş sonrası yapılan meme muayeneleri çok önemli. Bunun her ay yapılması daha da önemli. Hastalarımız, erken dönemde bize geldiklerinde onlara katkılarımız çok daha fazla oluyor. Ama ileri aşamada gerçekten hem onlar, hem bizler çok zorlanıyoruz. Kadınlarımızın, 2 yılda bir doktora kontrol için gitmelerini öneriyoruz dedi.

Açıklamanın ardından hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Parlak ve Sağlık Hizmetleri Müdürü Necla Yeşilova, meme kanseri tedavisi için gelen kadınlara gül dağıttı.

  • resim 3.jpg
  • rresm 1.jpg
  • resim 4.jpg
  • resim 2.jpg