İpekyolu Ek Binamızda Atıl Durumdaki Alanlarımız Aktif Hale Getirilerek Daha Çok Hastalarımıza Hizmet Verilecek
16 Mart 2020


15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası Sağlık Bakanlığımıza Devredilen hastane. S B Ü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Binası adını alarak yaklaşık 3 yıldır tam kapsamlı hizmet veremeyen hastane, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu amirliğinde, Van Valiliği himayesinde ve Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik’in yoğun çabalarıyla yataklı servisin açılması sonucu daha aktif hale getirildi. Konuyla İlgili açıklamalarda bulunan Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası eski adıyla "İstanbul Hastanesi" olan hastanenin 3 yıl önce Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine devredildi. Devralınan hastanenin bir süre aktif olarak kullanılmadığını, ancak son zamanlarda ilgili Başhekim Yardımcısı ve yeni yönetim ekibinin yaptığı başarılı çalışmalarla daha aktif hale geldiğini ifade eden Başhekim Çelik, "FETÖ döneminde bu hastane aktif olarak kullanılıyordu ve ciddi bir hasta potansiyeli vardı. Daha sonra maalesef aktif olarak kullanamadık. Ancak son birkaç aydır daha aktif hale getirildi. Hastanemizde yataklı serviste de açarak daha aktif hale getirdik. 5 gün önce FTR servisimizi açtık. Toplamda 10 poliklinik hizmetimiz var ve acil servisimiz de şu an aktif durumdadır. Acil servisimizi de daha modern hale getireme çabası içerisindeyiz. Bu anlamda bazı alt yapı çalışmamız olacaktır" dedi.

Hekim sorunun çözülmesiyle birlikte hastanemizi önemli bir noktaya taşıyacaklarının altını çizdi.
"Yaklaşık 3 yıldır aktif olarak kullanılamayan ve atıl durumda olan hastanemizi eski ihtişamına kavuşturacağız. İdari amirlerimizin desteğiyle de bunu başaracağımıza inanıyorum. Diğer benzer hastanelerle karşılaştırdığımızda yaklaşık 50 hekim eksiğimiz var. Bunu da Sağlık Bakanlığı nezdinde bazı girişimlerle halletmeye çalışacağız. Bu da hal olduktan sonra bu ek hizmet binamızı aktif olarak kullanacağımıza inanıyorum."
Hastanenin yataklı servisinin hizmete açılmasından memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar ise, çalışmalarından dolayı hastane yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.

Haber Video için tıklayınız...

https://www.youtube.com/watch?v=MlpAHXZpP1g&t=20s


  • resim 3.jpg
  • resim 2.jpg
  • resim 1.jpg