Hastanemiz Yerleşkesinde "Her Bebek İçin Bir Fidan Projesi" Gerçekleştirildi
16 Mart 2020


Van merkez Edremit Belediyesi tarafından "Her Bebek İçin Bir Fidan Projesi" kapsamında doğan her bebek için 600 fidan toprakla buluşturulurken, 2011 yılında meydana gelen depremde hayatını kaybeden canları da unutmadı.

Edremit Belediyesi fidan dikiminin yaygınlaştırılması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya gelen bebekler için "Kent Ormanı" oluşturdu. Hastanenin acil servisi önündeki boş arazide kent ormanı oluşturan belediye, doğan her bebek için ve 2011'de kentte meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin anısına fidan dikildi.

Çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği etkinlikte 600 fidan dikildi. Saygı duruşu ve işaret diliyle İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, doğan her bebek adına buraya bir fidan dikileceğini belirtti. Vali Bilmez, "Bu çocuklarımız bu fidanlarla birlikte büyüyecekler ve hayırlı evlatlar olacaklar. Ailesine, memleketine ve insanlığa hizmet edecekler. Bu hafta 2011 yılında meydana gelen depremin yıl dönümüdür. Deprem bizim bir gerçeğimiz. Depremde kaybettiğimiz canlar için de burada fidan dikiliyor. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum. Bu projeyle hem hastanemizin bahçesi güzelleşmiş olacak hem de hastanemiz bir parka kavuşacaktır" dedi.

Anlamlı çalışmalarından dolayı Edremit Belediye Başkanı İsmail Say'a teşekkür eden AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ise, her anne ve babanın çocuğunu çevreye zarar vermemesi konusunda uyarması gerektiğini söyledi. Milletvekili Gülaçar, çevreye zarar vermeme konusunda toplumsal bir şuur oluşturulması gerektiğini sözlerine ekledi.
Doğan her bebek için bir fidanın unutulmaz bir anı olduğunu dile getiren AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal da yeşillendirme çalışmalarından dolayı Edremit Belediye Başkanı İsmail Say'a teşekkür etti.

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ise çevreyi ve yeşili birinci sıraya koyan bir anlayışla hizmet ettiklerine dikkat çekerek, "Maalesef şehirleşmeyi betonlaştırmak olarak anladık. Şehirleşmek betonlaşmakla bütünleşti.

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu'nun da yaptığı açılış konuşmasında Edremit Belediyemizin Organisyonuna’da düzenlene “Her Bebek İçin Bir Fidan “ etkinliği kapsamında toplanmış bulunmaktayız.

Doç. Dr. Sünnetçioğlu, Sağlık hizmetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem vermekteyiz. "Her Yeni doğan Bebek için Bir Fidan" kampanyasıyla artık SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanemizde de dünyaya gelen bebeklerin dikili bir ağacı olacak bundan dolayı Edremit Belediye Başkanımız Sayın İsmail Say, beyefendiye teşekkür ediyorum.

Yeni yeşil alanlar kazandırmak, topluma ağaç ve orman sevgisini aşılamak, fidan dikme alışkanlığı edindirmek, çevre anlayışının gelişmesine katkı sağlamak için sosyal sorumluluk olarak hayata geçirilen projeyle, Van Eğitim Ve Araştırma Hastanemizde de dünyaya gelen her bebek için bir fidan dikilecek bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından Vali Bilmez, protokol üyeleri ve vatandaşlar fidanları toprakla buluşturdu.
Etkinliğe, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik ve kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

  • ağaç 6.jpg
  • ağaç 4.jpg
  • ağaç 2.jpg
  • ağaç 3.jpg
  • ağaç 5.jpg
  • ağaç 9.jpg
  • ağaç 10.jpg
  • ağaç 7.jpg
  • ağaç 8.jpg
  • ağaç 1.jpg