Obezite Merkezimiz sayesinde Ebe Elife Saraç bir ayda 17 kilo verdi
12 Ocak 2021

Hastanemizde görev yapan ve yıllardır kilo sorunu yaşayan ebe Elife Saraç, mide küçültme ameliyatıyla bir ayda 17 kilo verdi.

Hastanemiz Kadın Doğum Polikliniğinde görev yapan ebe Elife Saraç, 160 kiloya çıkması nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya başlayınca kilo verme kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, Çağın hastalığı olan obezite ile mücadele eden VEAH Obezite Merkezinde yaklaşık 120 hastaya tedavi verilirken, şimdiye kadar 4 tüp mide,6 mide balonu ameliyatı gerçekleştirildi. Obezite merkezinde Kadın Doğum Polikliniğinde görevli Elife Saraç'ın sağlığına kavuştuğunu belirten bu durumun kendilerini çok mutlu ettiğini ve Obezite merkezinin Van halkına hizmet vermeye devam edeceğini kaydetti. Başhekim Çelik, "Arkadaşımız bize geldiğinde sağlığını bozacak kadar kiloluydu. Hastanemizde çalıştığı için burada yaptığımız hizmetleri yakından gören bir arkadaşımız olduğu için obezite merkezimize güvenerek bize başvurdu. Merkezimizdeki endokrin uzmanımız, dâhiliye uzmanımız ve psikologumuz tarafından durumu değerlendirildi. Arkadaşımız ameliyata hazırlandı. Tüp mide ameliyatını yaklaşık bir ay önce gerçekleştirdik. Ebe Hanım gayet mutlu. Biraz önce kendisinin 1 aylık kontrolünü yaptık. Kendisi de çok mutlu hayatından. Verdiği kiloların hepsini yağlarından vermiş, herhangi bir KKS kaybı yaşamamış. Bu da çok memnun edici bir durum. Kendisine mutlu, huzurlu, uzun bir ömür diliyorum. Obezite merkezimiz böyle başarılı hizmetlerle Van halkına hizmet vermeye devam edecektir" dedi.

Doç. Dr. Çelik, obezite merkezindeki 4'üncü ameliyatı gerçekleştirdiklerini dile getirerek, "Çok dikkatli davranıyoruz. Merkezimize devam eden yaklaşık 100 hastamız var. Biz ilk önce Sağlık Bakanlığımızın tanımlamış olduğu modülleri uyguluyoruz. Modüller sonrasında kilo veremeyen ve vücut kitle indeksi 40'ın üzerinde olan hastalarımızın tüp mide ameliyatını gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Elife saraç ise, Obezite merkezi ile tanıştığı günden bu yana 17 kilo verdiğini ifade eden Saraç, "160 kilo ile obezite merkezi ve Sebahattin Bey ile tanıştım. Şu anda 143 kiloyum, 17 kilo verdim. Diyet ile kilo veremeyen bütün hastalar hiç korkmadan ameliyata başvurabilirler. Çünkü yaşadığın bütün zorlukların bir bedeli var. Kilo ile mücadele ederek yıllarca çeşitli hastalıklarla mücadele etmek yerine bir yıl veya bir buçuk yıl bir ameliyat sürecini atlatarak, azimle mücadele ederek ideal kiloya gelmek daha mantıklı. Ben çok memnunum. Hiçbir zaman korkak ve cesaretsiz biri olmadım zaten. Kesinlikle herkesin kendine güvenerek obezite merkezine, Sebahattin Bey'e ve ekibine güvenerek gelmelerini tavsiye ederim. Mutlu bir süreç yaşadım. Hala da mutlu bir süreç yaşıyorum. Az yemenin ve az yiyerek doymanın mutluluğunu yaşıyorum. Verdiğim kilolardan dolayı da çok mutluyum. Hem iş hayatımı hem özel hayatıma çok büyük katkıları var" şeklinde konuştu.

  • ebe_elife_sarac_bir_ayda_17_kilo_verdi.jpg
  • ebe-elife-sarac-bir-ayda-17-kilo-verdi-2-1609252239.jpg
  • obezite merk. m.jpg
  • ebe-elife-tup-mide-ameliyati-sonrasi-bir-ayda-17-kilo-verdi_f38ef75.jpg