Hastanemiz bünyesinde kurulan Odyoloji kliniği, törenle hizmete açıldı.
11 Şubat 2022

Hastanemizde açılışı yapılan Odyoloji kliniği dolayısı ile İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, değerlendirmelerde bulundu. Sünnetçioğlu, yaptığı konuşmada, kentte 2015 yılından bu yana Odyometri Merkezi'nin bulunmadığını söyledi.

Bundan dolayı bebek ve yetişkinleri Diyarbakır'a ve Erzurum'a gönderildiğini ifade eden Sünnetçioğlu, şunları kaydetti:

Bölgemizde yıllık 25 bin bebek doğumu gerçekleşmekte. Tarama merkezlerimiz var ama referans merkezimiz yoktu. Tarama merkezimizde 72 saate tarama yapılıyor ve sıkıntılı bebeklerimizin bir üst merkezde kontrol edilmesi gerekiyordu. Van Eğitim ve Araştırma hastanemizde açılışını yaptığımız Odyoloji kliniği sayesinde hem yetişkin hastalarımız hem de bebeklerimiz sağlıklı bir şekilde kontrolden geçirilecektir dedi.

Hastanemiz Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik’te konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik, Dünya Sağlık Örgütünun raporuna göre 32 milyon bebek olmak üzere 360 milyon insan işitme kaybı ile karşı karşıya bu bağlamda düşünülünce Odyoloji kliniklerinin ne kadar önemli oldu anlaşılmaktadır. Açılışını yaptığımız Odyoloji kliniğimizde sadece Van için değil tüm bölgeye hizmet verecektir ded.

Açılış törenine İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Kamu Hastaenleri Kurumu Başkanı Dr. Adem Ergioğuz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Şebnem Kartal Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, İdari Mali Hizmetler Müdürü Şabettin Işık, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Necla Yeşilova ve diğer idareciler katıldı.