Obezite Merkezimiz Kısa Sürede Büyük Başarı Yakaladı
24 Şubat 2023

Obeziteyle mücadele çerçevesinde üç yıl önce hizmete açıla obezite merkezimiz Kurulduğu günden bu yana 420 danışanına, 3 ton kilo verdirerek büyük bir başarı sağladı.
Obezite Merkezi Sorumlu hekimi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mahir Coşkun, merkeze gelen hastalara ilk etapta diyet tedavisine başladıklarını belirtti. Dr. Coşkun, “Son 3 yılda obezite merkezimize 420 hasta başvurdu. Bu hastalarımıza toplamda 3 ton kilo verdirdik. Ortalama hasta başına 7,5 kilo verdirme başarısına sahibiz. Bölge için merkezimiz aktif bir şekilde çalışmaktadır. Gelen hastalarımızda öncelikle diyet tedavisine başlıyoruz. Daha sonrasında diyet tedavisine 4 ay içinde yanıt vermeyen hastalarımıza Sağlık Bakanlığımızın uygun gördüğü şekilde ilaç tedavisi, cerrahi tedavi veya mide balonu ve mide botoksu gibi tedaviler öneriyoruz. Bunların hepsi hastanemizde ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Gelmek isteyen hastalarımızı obezite merkezimize davet ediyoruz” dedi.

Hastane Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Cezmi Meral ise Sağlık Bakanlığının obeziteyle mücadeleye önem verdiğini belirterek, “Toplumda obezite çok önemli bir sorundur. Birçok hastalığın temelinde obezite yatmaktadır. Merkezimizde uzman hekim, diyetisyen, psikolog, fizyoterapist ve diğer hemşire personellerimiz görev yapmaktadır” diye konuştu.
Ayrıca merkezimizde düzenlenen bir törenle, bir yıl içerisinde yaklaşık 30 kilo veren hastaya teşekkür belgesi verildi.