Hastanemiz bünyesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Merkezi hizmete açıldı.
10 Ekim 2023

İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Muhammed Tosun “GETAT'' Merkezinin açılışında kısa bir değerlendirme yaptı. '' Van insanı kaliteli sağlık hizmetlerinin en iyisine layık bu bilinçle gece gündüz çalışıyoruz dedi.

Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya,
 İpekyolu ek hizmet binamızda açılışı yapılan yeni merkezle ilgili bir açıklama yaparak  daha önce hastane bünyesinde olmayan bir hizmeti kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Başhekim Sarıkaya, tamamlayıcı geleneksel tedavileri kapsadığını ifade etti.  “GETAT, uygun hekim tarafından seçilmiş, doğru teşhisle yapıldığı zaman konfor ve sağlık açısından ciddi artıları olan tedavilerdendir dedi.  Şu an çeşitli uygulamalarla sertifikası olan 3 hekimimiz ve bir hemşiremizle başladık. İnşallah bunu geliştireceğiz. Yakında ozon gibi tedavileri de ekleyerek tam bir geleneksel tedavilerin yapıldığı merkez haline getireceğiz” dedi.

Açılışa İl sağlık Müdürü Op.Dr. Muhammed Tosun, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Uzm. Dr. Sevcan Sağlam, Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya ve diğer İdarecilerimiz katıldı.

GETAT TIP.jpg